CO Z KAMPEREM W CZASIE DESZCZU?

Z Kamperem to Ty wybierasz pogode 🙂

Obawiasz się o pogodę na swoim wyjeździe? Stawiając na kampera nie tylko masz w pełni ogrzewany, zadaszony dom ze sobą i możliwość rozłożenia markizy ogrodowej, gdzie deszcz Ci nie straszny. Masz coś więcej. Przedewszystkim kamper jest Twoim mobilnym domem, a miejsca oddalone o 200-300km zazwyczaj oferują totalne przeciwieństwo pogodowe. Pojechałeś do Torunia i najbliższe 2 dni mają być deszczowe? Zerknij w prognozę – w Szczecinie nad morzem ma być piękne słońce. A to tylko 3h jazdy 🙂 Żaden hotel Ci tego nie da. Jadąc kamperem sam decydujesz jaką pogodę łapiesz przy okazji odhaczając niezapomnianą wycieczkę objazdową po kraju. Dodatkowo mając kampera nigdzie nie musisz dojeżdżać bo już zaparkowałeś w miejscu gdzie zaczyna sie fantastyczny szlak rowerowy – łapiesz okienko pogodowe w tym samym momencie.

Nie chcesz ryzykować zepsutego urlopu zmienną pogodą siedząc w hotelu? To po prostu postaw na kampera, a pogodę w razie potrzeby po prostu zmień, pokonując kolejne 200-300km swojej niezapomnianej podróży.

Dlaczego kamperem deszcz tak naprawdę Ci nie straszny?

W przeciwieństwie do spędzenia czasu gdzie postawisz na hotel kamper daje Ci mnóstwo możliwości uniknięcia zrójnowania swoich wakacji bądź urlopu. Przedewszystkim pojazd kampingowy zrealizowany jest z myślą o błyskawicznej zmianie lokacji, a zorganizowany jest w taki sposób, że nie wymaga od Ciebie całkowitego pakowania, przepakowywania się czy szykowania do zmiany lokalizacji. Po prostu wsiadasz w niego tak jak jestes i ruszasza dalej. Parkujesz wyciągasz rowery i podróżójesz w totalnie innym miejscu nieangażując w ogóle swojego czasu w organizacje zmiany miejsca pobytu. Nie dzwonisz, nie rezerwujesz, nie przepakowywujesz się z hotelu do hotelu, nie wnosisz i wynosisz bagażu itd, bo zwyczajnie swój dom masz ze sobą. Spakowany, zorganizowany i gotowy do użycia tam gdzie akurat z nim jesteś. 

Pogoda to taka rzecz, która po prostu jest zmienna i jest różna w różnychy miejscach naszego kraju czy Europy. W jednym miejscu pada, a kilkaset kilomatrów dalej świeci piękne słońce. Kamperem to Ty wybierasz pogodę, a nie ona Ciebie. Zerknij chociażby na poniższą mapę. 

Ilustracja przedstawia screenshot z serwisu windy.com

Jeżeli udałeś się akurat nad morze powiedzmy w okolice Koszalina, miałeś nadzieję na wspaniały słoneczny dzień spędzony na plaży to wyraźnie widać, że spotka Cię ogromne zachmurzenie i plan nie bardzo się spełni. Jednak jeżeli postawileś na Hotel to wtedy jest to prawda, jednak jeżeli postawiłeś na kampera to po prostu wsiadasz za kółko, przekręcasz kluczyk i jesteś w okolicach Poznania dosłownie 3h później. Więc jak ruszysz o 8 to o 11:00 już możesz cieszyć się rowerowymi wycieczkami w pełnym słońcu na np rowerowych wycieczkach oferowanych przez województwo Kujawsko-Pomorskie np:

  • Bydgoszcz – Koronowo – Serock – wyprawa rowerowa na ok. 35 km.
  • Rowerowy czas w gminie Cekcyn.
  • Ścieżką rowerową z Torunia do Bydgoszczy (lub z Bydgoszczy do Torunia) – ok. 60 km., przyokazji możesz zwiedzić piękne Toruńskie miasto. Jakby miało padać to będziesz miał alternatywę.
  • Rowerowa pętla w gminie Sicienko – max. 28 km.

Kamperem Ty rządzisz, w Hotelu siedziałbyś właśnie w Koszalinie w oknie hotelowym i podziwiał deszcz 🙂

Reasumując ostatnia rzecz, jaką powinieneś się martwić jadać kamperem na łono natury to pogoda. Kamper to narzędzie którym po prostu Ty dyktujesz jak spędzisz wakacje, a nie pogoda. Nawet jeżeli tak się stanie, że zaplanowałeś fantastyczny czas swego urlopu na łonie natury, a przyjdzie akurat gigantyczny front deszczowy nad CAŁĄ EUROPĘ, to kamper Cię po prostu uratuje. Możesz w dowolnym momencie przecież zrewidować swoje plany spędzania czasu np. w pięknych rejonach dzikiej przyrody i te 2-3 dni zamiast siedzieć i przeczekiwać deszcz udać się po prostu do większego miasta w okolicy i w ciągu paru godzin mieć możliwość wrócić spowrotem na łono natury nietracąć swoich wakacji czy urlopu na siedzenie i czekanie bo akurat Twój hotelowy czas się nie pokrył z pogodą:

Masz znakomitą ilość fantastycznych miejsc do wyboru gdzie możesz się wybrać kamperem. Są to przedewszystkim piękne turystycznie miasta otwierające przed Tobą znakomitą ofertę od architektury, przez clubbing, koncerty, teatry, kina, kulturę, zwiedzanie zamków, browarów czy tak naprawdę tego na co masz ochotę bo w końcu kamperem to Ty obierasz kierunki, a nie przypadek.

Z naszej strony szczególnie polecamy, na awaryjne sytuacje:

  • Wroclaw – stanowi świętną ucieczkę z okolic Gór Stołowych, Karkonoszy czy Śnieżki. Mnóstwo fantastycznej architektury, kina, teatry, znakomita hala koncertowa Narodowego Forum Muzyki, jedna z najlepszych w Europie, stanowią super opcje do przeczekania deszczowego okresu w górach, z których uciekniesz tam w 2-3h a w przypadku rozpogodzenia wrócisz na miejsce.
  • Gdańsk, całe Trójmiasto lub Szczecin – tych miejsc nawet nie trzeba reklamować, ale z najważniejszych rzeczy o których warto wspomnieć to prócz niesamowitej ofety kulturalno – koncertowej miejscowości te oferują porty nadmorskie gdzie można pozwiedzać cuda morskiej techniki, a także uchylają przed Wami niesamowitą ofertę restauracji, kin i obiektów sportowych nawyższej klasy jak chociażby Ergo Arena czy Stadion Energa Gdańsk będący stadionem czwartej kategorii UEFA. Kamperem po prostu masz swietne opcje na przeczekanie fatalnej pogody nad morzem i upolowanie takiej jaką potrzebujesz. 
  • Będąc w rejonie np Bieszczadów otwierają się przed Tobą Rzeszów oraz Lublin, masz także bardzo blisko do Lwowa na Ukrainie. Niesamowita oferta kulturalna, koncertowa, sportowa a tażke tustyczno-rekreacyjna. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo udając się awaryjnie na Ukrainę nie tylko będziesz miał okazje liznąć troszeczkę Ukraińskiej kultury, ale także znakomitych cen na różne lokalne produkty, których nie dostaniesz nigdzie indziej.
  • Rowerowo-krajoznawcze ucieczki w promieniu 200-300 km. Jak popatrzysz w tym promieniu w okol, to w 90% zawsze jest takie miejsce gdzie znajdziesz dobrą pogodę w ciągu najbliższych 24h. Dlatego bardzo polecamy mieć internet zawsze ze sobą bo wycieczka kamperem kocha improwizację w razie niepogody.

Twoja inwencja

To jest chyba najważniejsza ze wszystkich opcji jakie przed Tobą stoją w czasie niepogody. Zostawiliśmy jednak ją na sam koniec bo najpierw chcielismy podzielić się z Tobą kilkoma inspiracjami, ktore rozruszają Twoją wyobraźnie by uzmysłowić Ci, że kamperem po prostu rządzisz Ty, a nie pogoda. Mamy nadzieję, że dzięki temu tekstowi mimo złej pogody, ruszysz na wyprawę, którą później wspominał przez całą reszte swojego życia jako coś co warto było odhaczyć, a nie skreślić gdyż zwyczajnie wakacji kamperem nie da się porownać z żadnym hotelowym spędzaniem czasu. Nie bójcie się i ruszajcie w drogę – zobaczycie, że będzie to znakomicie spędzony czas, na którym się nie zawiedziecie.

Sprawdź inne nasze artykuły

Kamperem po Polsce: Czas na Lubelszczyznę

WYPOZYCZENIE KAMPERA FAQ – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIACo do tego, że Polska ma naprawdę dużo do zaoferowania turystom, nie mamy żadnych wątpliwości. Warto więc pobawić się